Znaczenie folii samochodowych

Na folie samochodowe, których zadaniem jest przyciemnienie szyb decyduje się coraz większa liczba kierowców. To rozwiązanie ma wiele zalet, choć jedną z najważniejszych korzyści, która stanowi główny powód dla sporej grupy osób jest skuteczna ochrona przed słońcem. W zależności od jakości folii, wyróżnia się ona mniejszą lub większą trwałością. Wiele zależy jednak nie tylko od samego produktu na jaki się zdecydujemy, ale również od warunków zewnętrznych. Jakie korzyści wynikają z montażu takich elementów?

Przyciemnienie szyb – dlaczego warto się na nie zdecydować?

Powodów, dla których kierowcy decydują się na nałożenie folii jest wiele. Jednym z najważniejszych atutów jest ochrona przed promieniowaniem UV, które może być szczególnie dokuczliwe w trakcie podróży w okresie letnim. Bezpośrednim skutkiem obecności folii jest słabsze nagrzewanie się pojazdu. Docenią to wszystkie osoby, które sporo się przemieszczają lub wsiadają do samochodu po jego długim wystawieniu na działanie słońca. To z kolei przekłada się na zwiększenie komfortu w trakcie jazdy i lepsze samopoczucie kierowcy oraz pasażerów.

Kolejną istotną zaletą z jaką wiąże się przyciemnienie szyb jest lepsze zabezpieczenie szyby przed kruszeniem w razie wypadku. Dzięki temu, ryzyko dostania się do środka niebezpiecznych odłamków jest zminimalizowane. Wiele osób doceni też większą prywatność. Wnętrze samochodu jest niewidoczne dla pozostałych kierowców, dlatego nie musimy przejmować się, że ktoś zerka do środka, np. w trakcie stania na światłach czy stania w korku. Z tym wiążą się też właściwości antywłamaniowe. Z jednej strony złodziej nie widzi co znajduje się w pojeździe, więc nie wie czy jest w nim coś wartościowego, z drugiej zaś, sama folia utrudnia dostanie się do środka auta, gdyż jej pozbycie się zajmuje dość dużo czasu.

Co jeszcze warto wiedzieć na temat folii samochodowych?

Warto wspomnieć o jeszcze jednej zalecie wynikającej z przyciemnienia szyb. Jest to ciekawszy wygląd samochodu. Efekt estetyczny jest na tyle interesujący, iż stanowi główny powód decyzji o montażu dla niektórych osób. Co trzeba wiedzieć o samej aplikacji? Choć na pierwszy rzut oka może się wydawać, iż cały proces nie jest szczególnie złożony, w praktyce, aby rezultaty były zadowalające, konieczne jest doświadczenie. Z tego względu, najlepszą opcją jest skorzystanie z usług fachowców, którzy zawodowo zajmują się świadczeniem tego typu usług.

Jak zostało już wspomniane, kluczowa jest też jakość samego produktu. Tanie egzemplarze są nie tylko nietrwałe, ale również niespecjalnie spełniają swoje zadania. Co za tym idzie, nie warto decydować się na takie rozwiązanie, gdyż jest to jednoznaczne z wyrzuceniem pieniędzy w błoto. Korzystając z usług renomowanych firm mamy pewność, iż bazują one na jakościowych produktach znanych marek. Dobrej jakości folia jest też odpowiednio gruba, co zapewnia lepszą ochronę i trwałość.

Każdy kierowca, który decyduje się na przyciemnienie szyb powinien pamiętać o zachowaniu odpowiedniej przepuszczalności światła. Folie nie mogą zatrzymywać więcej niż 30% promieni, gdyż w tym wypadku łamiemy obowiązujące przepisy prawa o ruchu drogowym. Jeśli chcemy mieć pewność co do tej kwestii, należy zdecydować się na produkt posiadający certyfikat Instytutu Szkła i Ceramiki (ISiC). W takim przypadku na szybie zostanie umieszczone odpowiednie oznaczenie. Atest warto mieć w pobliżu, na wypadek kontroli i wątpliwości funkcjonariuszy co do poziomu przepuszczalności światła.