Czyszczenie samochodu Białystok

Właściciele samochodów powinni dbać nie tylko o zewnętrzny, ale i wewnętrzny wygląd swoich pojazdów. Takie czyszczenie samochodu wpłynie zarówno na jego estetykę, jak i zdrowie każdego z pasażerów. Taką specjalistyczną pielęgnację oraz konserwację wyposażenia, które znajduje się w środku danego pojazdu, warto zlecić profesjonalistom, którzy mają doświadczenie w tej dziedzinie. Mowa tutaj o detailingu wnętrza samochodu. Na czym dokładnie polega ten proces?

Profesjonalnie czyszczenie samochodu możemy podzielić na kilka etapów. Pierwszym z nich jest faza przygotowawcza. To właśnie wtedy dokładnie odkurzamy cały pojazd i pozbywamy się widocznego kurzu oraz innych zanieczyszczeń. Kolejnym krokiem jest wyczyszczenie oraz wypranie wszystkich elementów, do których należą m.in. fotele, czy podłoga. W trakcie poszczególnych etapów korzystamy z wysokojakościowych środków marki Gtechniq. Następnie przechodzimy do czyszczenia poszczególnych elementów (skórzanych, plastikowych oraz chromowanych). Dzięki dokładnej pielęgnacji wyglądają niemal identycznie jak w dniu zakupu.

W ramach detailingu zabezpieczamy również wnętrze samochodu. Chronimy je przed niekorzystnym działaniem zabrudzeń oraz powstawaniem ewentualnych uszkodzeń. Zaimpregnowana powierzchnia nie jest narażona na powstawanie trwałych plam, czy osadzenie się zanieczyszczeń. Zajmujemy się także pielęgnacją oraz zabezpieczeniem skór. Odpowiednio dobrane środki sprawiają, że na ich powierzchni tworzy się warstwa ochronna. Taka powłoka sprawia, że skóra nie jest narażona na powstawanie zabrudzeń.

Czyszczenie wnętrza samochodu w Białymstoku przy użyciu kosmetyków premium marki Gtechniq

Siedziba firmy Gtechniq znajduje się w Wielkiej Brytanii. Została założona przez fizyka kwantowego — Drew Gill’a w 2001 roku. Powód powstania marki był prosty — niewystarczająca satysfakcja z produktów do ochrony lakieru, które występowały wtedy na rynku. Co więcej — oferowane środki zamiast kilku miesięcy wytrzymywały (zaledwie) kilka tygodni. Firma Gtechniq powstała więc z myślą o właścicielach pojazdów, łodzi, a nawet samolotów, którym zależy na trwałym oraz widocznym efekcie ochrony poszczególnych pojazdów.

My uważamy podobnie, dlatego też stosujemy produkty marki Gtechniq. Preparaty, których używamy, usuwają wszystkie zgromadzone wewnątrz zanieczyszczenia. Inaczej jest w sytuacji, w której właściciele samochodów sami odkurzają jego wnętrze. Wtedy usuwają brud jedynie powierzchownie. My pozbywamy się go w 100%. W trakcie naszej pracy używamy rozmaitych kosmetyków premium marki Gtechniq. Są to zarówno preparaty do czyszczenia oraz konserwacji uszczelek gumowych, jak i pianki do tapicerek.

Używamy wysokiej jakości środków do mycia tapicerek oraz powłok skórzanych. Ich zastosowanie sprawia, że wszystkie plamy zostają usunięte, a nie jedynie zatuszowane. Warto dodać, że wnętrze samochodu to nie tylko elementy, które są widoczne. W środku każdego pojazdu znajduje się również wiele zakamarków. Wśród nich możemy wyróżnić, chociażby klimatyzację. Nasza oferta obejmuje również jej odświeżanie. Należy dodać, że brak regularnej pielęgnacji klimatyzacji może wpłynąć negatywnie na zdrowie pasażerów. Mowa tutaj o nasileniu alergii, czy chorobach płuc. Dbanie o wnętrze samochodu wpływa więc na komfort każdego z podróżujących.

Czyszczenie wnętrza kosmetykami Gtechniq

Detailingowe zabezpieczenie i impregnacja skóry, tapicerki materiałowej oraz tworzyw sztucznych

Częste korzystanie z samochodu wpływa na eksploatację jego wnętrza (m.in. na jego tapicerkę). Ta wykonana ze skóry narażona jest na liczne przetarcia, a także powstawanie zabrudzeń. Użytkowanie pojazdu sprawia, że na skórze pojawiają się przetarcia, a nawet pęknięcia. Aby temu zapobiec, najpierw czyścimy wszystkie elementy skórzane we wnętrzu danego pojazdu. Następnie zabezpieczmy tapicerkę preparatami impregnującymi. Ich zastosowanie sprawia, że tapicerka staje się bardziej elastyczna i podatna na usuwanie zabrudzeń. Taka impregnacja wpływa nie tylko na estetykę skóry, ale i przedłuża jej żywotność.

Podobnie jest z tapicerkami materiałowymi oraz tymi, które powstają z tworzyw sztucznych. Bardzo ważna jest ich regularna impregnacja. Dzięki niej możliwe jest uniknięcie trwałych zabrudzeń. Czasami zdarza się, że podczas jazdy samochodem, któryś z pasażerów wyleje na tapicerkę wodę. Ta materiałowa wchłonie ją niczym gąbka. Jedynym wyjściem z całej sytuacji jest jej wypranie. To właśnie impregnacja materiału zapobiegnie takiej sytuacji w przyszłości. Środki, których używamy, mają właściwości hydrofobowe. Nie ma więc znaczenia, czy na tapicerkę nagle wyleje się cola, sok lub woda. Impregnacja materiału sprawi, że napoje te będą utrzymywać się w formie kropli, których tapicerka nie wchłonie.

Kompleksowe czyszczenie auta w Białymstoku – odnowienie wnętrza jak w nowym samochodzie

Kompleksowe czyszczenie wnętrza każdego samochodu obejmuje wiele etapów. Pierwszym z nich jest odkurzenie wnętrza. Najpierw musimy odpowiednio przygotować pojazd do jego wyczyszczenia. W tym celu wyjmujemy m.in. dywaniki, fotele samochodowe oraz pokrowce na siedzenia. Następnie dokładnie odkurzamy bagażnik, kanapy, podsufitkę, półki oraz podłogę, a także wyjęte wcześniej elementy. Następnym krokiem jest szczotkowanie oraz czyszczenie. To właśnie podczas tego etapu usuwamy sierść zwierząt, jeśli są przewożone samochodem. Pozbywamy się również skaz oraz plam, które powstały wewnątrz pojazdu. Potem precyzyjnie czyścimy oraz polerujemy elementy znajdujące się w środku samochodu. Należą do nich, chociażby pasy bezpieczeństwa, schowek, pedały, uchwyty na kubek, popielniczka, czy nawiewy powietrza. Następnie suszymy pojazd, dzięki czemu usuwamy znajdującą się w nim wilgoć. Kolejnym krokiem jest czyszczenie szyb. Najpierw je myjemy, po czym wycieramy. Ostatnim etapem jest odkurzenie oraz wypolerowanie elementów wewnątrz samochodu. Takie działanie ma na celu usunięcie ewentualnych zabrudzeń.

To jak często należy wykonać sprzątanie auta, zależy od:

  • częstotliwości wyjazdów
  • ilości zabieranych pasażerów
  • warunków jazdy
  • sposobu użytkowania auta

Zlecając nam czyszczenie wnętrza samochodu, zyskujesz pewność, że odebrany pojazd będzie wyglądał jak nowy. Wszystko za sprawą wysokojakościowych preparatów marki Gtechniq oraz staranności naszych pracowników. Nie czekaj, tylko już teraz skorzystaj z naszych usług, a my sprawimy, że Twój samochód będzie wyglądał dokładnie tak samo, jak w dniu zakupu.

Zobacz pełną ofertę Skontaktuj się z nami