Folie samochodowe Białystok

Folie samochodowe to niezwykle skuteczny sposób na to, by zabezpieczyć karoserię przed uszkodzeniami. I to nie tylko tymi wynikającymi z bezpośredniego zadrapania, ale i jazdy po drodze pokrytej żwirem, czy piaskiem. To jednak jeszcze nie wszystko. Folie ochronne PPF dodatkowo ochronią powłokę przed działaniem czynników atmosferycznych – w tym promieni UV, które powodują blaknięcie lakierów.

Dzięki usługom takim jak wrapping, czyli profesjonalne oklejanie samochodu folią ochronną można temu skutecznie zapobiec. W dodatku ma ona bardzo szerokie zastosowanie. Może ona bowiem zostać wykorzystane do zabezpieczenia elementów takich jak:

 • Przednia maska pojazdu;
 • Reflektory;
 • Drzwi boczne;
 • Zderzak;
 • Błotniki;
 • Lusterka;
 • Wnęki klamek.

Wykonana z poliuretanu folia ochronna na samochdód jest nakładana bezpośrednio na karoserię – oczywiście po jej wcześniejszym oczyszczeniu. Folia ochronna PPF działa w bardzo prosty sposób – po prostu równomiernie rozprowadza ona energię, która kumuluje się w danym miejscu w momencie, kiedy dochodzi do powstania uszkodzenia. W dodatku jest ona wysoce odporna na działanie temperatury w zakresie od -50°C do nawet +110°C.

Wielu posiadaczy aut decyduje się także na folię samochodową, która służy do zmiany koloru. Produkt ten jest wierną imitacją lakieru samochodowego – i to w kolorach, które wraz z biegiem czasu nie stracą na swojej intensywności. Co więcej, pozwolą one zmienić wygląd samochodu, a jednocześnie zabezpieczyć powłokę przed zniszczeniem. To z kolei pozwoli nacieszyć się pięknie wyglądającą karoserią jeszcze dłużej.

Oklejanie samochodów folią Białystok – folia ochronna na samochód

Stosowanie folii ochronnej to bardzo przydatne rozwiązanie – zwłaszcza jeśli zależy nam na długotrwałym zabezpieczeniu oryginalnej powłoki lakierniczej pojazdu. Największym zagrożeniem dla niej są właśnie kamienie, które odbijają się od nawierzchni pod kołami aut jadących przed. Wyrządzone nimi szkody potrafią dotknąć zarówno karoserii, jak i reflektorów. Wyżłobione przez nie zagłębienia mogą sięgać metalu, a co za tym idzie – doprowadzić do jego ekspozycji ma wilgoć. To z kolei jest równoznaczne z pojawieniem się korozji, która dla metali jest zabójcza.

Jak się również okazuje, to niejedyne zagrożenie. Ślady po uderzeniach kamieni nie tylko oddziałuje na stan karoserii, ale i wpływa negatywnie na wygląd samochodu. Pod wpływem promieniowania UV lakier traci swój kolor. Natomiast pokryta rysami maska przestanie odbijać światło, przez co stanie się matowa i pozbawiona wyrazu. Istnieje również ogromne ryzyko, że w trakcie wizyty na myjni bezdotykowej rysy w karoserii się pogłębią. Nie ulega więc wątpliwości, że warto zabezpieczyć lakier taką powłoką.  Oklejanie samochodów folią jest polecane w szczególności (lecz nie tylko) dla droższych pojazdów, które są odbierane jako nowe z salonu producenta. Pozwala to już na najwcześniejszym etapie ochronić lakier, dzięki czemu łatwiej zachować wyższą wartość pojazdu.

Folie ochronne są aktualnie najlepszym zabezpieczeniem lakieru przed uszkodzeniami mechanicznymi. W dodatku ze wszystkich metod dostępnych na rynku. Skutecznie chroni ona nie tylko przed kamieniami na drodze, ale i przed:

 • Promieniowaniem UV;
 • Kwaśnym deszczem;
 • Mocnymi środkami chemicznymi;
 • Solą drogową
 • Ptasimi odchodami.

W dodatku jest ona całkowicie transparentna, dzięki czemu nie zniekształca oryginalnego koloru powłoki. I to niezależnie od grubości powłoki. Ponadto po jej założeniu, folia pozostaje całkowicie niewidoczna.

Folie ochronne na samochód – jak trwała jest ochrona?

Nie ulega wątpliwości, że folie ochronne PPF działają niczym tarczę pojazdu. Tu pojawia się jednak pytanie, w jakim stopniu potrafią one ochronić karoserię pojazdu? Fakty mówią same za siebie – folie samochodowe są niezwykle skuteczne. Ich tajemnica tkwi w materiale, z jakiego zostały wykonane, a dokładniej mówiąc w komponentach poliuretanowych. Nazywane komponentami samoregenerującymi, pod wpływem ciepła są w stanie same się naprawić. Dochodzi bowiem do ich zasklepienia się, co sprawia, że po zarysowaniach nie ma ani śladu. W przypadku powierzchni niezabezpieczonej folią wymagałoby to pomalowania rysy lakierem.

Kolejnym z powodów jest sposób, w jaki dzięki wspomnianym już wcześniej poliuretanowym komponentom rozkłada się ciężar. Kiedy kamień odbity od jezdni uderza w maskę samochodu, robi to z ogromną siłą. Poliuretan sprawia, że w momencie zderzenia się cząsteczki z karoserią, energia tą zostaje rozłożona równomiernie. To z kolei sprawia, że po uderzeniu na powłoce nie pozostaje ślad. Ponadto efekt ten utrzymuje się przez długi czas.

Znakomitym przykładem takiej folii jest m.in. folia do oklejania samochodu PremiumShield, jaką używamy w naszym salonie auto detallingu. Produkt ten jest gwarancją maksymalnej ochrony – przy jednoczesnym zachowaniu całkowitej transparentności. W dodatku zapewnia ona także powłoce lakierniczej najlepszej izolacji od światła słonecznego. Dzięki temu nie utraci ona swojego koloru. To z kolei sprawi, że auto będzie zachwycać swoim dobrym wyglądem.

Oklejanie samochodu folią ppf

Folie samochodowe ze zmianą koloru – jak zmienić kolor auta w Białymstoku?

Na końcu warto również wspomnieć o foli zmieniającej kolor auta. Dostępna w bardzo wielu odcieniach oraz efektach (mat, połysk itd.), otwiera całkiem większe możliwości niż lakierowanie. Taka folia do oklejania aut może być stosowana na wiele sposobów – zarówno na całym nadwoziu, jak i na wybranych fragmentach pojazdu. Z ich pomocą można uzyskać bardzo ciekawy efekt wizualny.

Jak zatem zmienić kolor auta przy pomocy folii samochodowej? Najlepiej przy pomocy fachowców Super Shine Auto Detalling w Białymstoku. Oferujemy wysokiej jakości usługi w atrakcyjnych cenach. Korzystamy z niezawodnych produktów marek takich jak:

3M

Folie zmieniające kolor samochodu 3M to innowacyjny produkt, który bez problemu można dopasować do samochodu. Dostępna w wielu kolorach oraz fakturach, a ponadto jest ona odporna na matowienie oraz zarysowania. Jej stosowanie eliminuje konieczność lakierowania,  co za tym idzie, również i koszty związane z tą usługą.

Hexis

Folia na auto Hexis to niezawodny produkt, który gwarantuje idealne wykończenie powierzchni auta. Szeroka gama dostępnych wzorów i kolorów to jeszcze nie wszystko, co marka tama do zaoferowania. Folie do zmiany koloru samochodu od Hexis zapewniają także niezawodnej ochrony lakieru. Zarówno przed uszkodzeniami mechanicznymi, działaniem promieni UV, jak i innymi czynnikami, które mogą go uszkodzić.

Zobacz pełną ofertę Skontaktuj się z nami