Renowacja i zabezpieczenie felg Białystok

Zniszczone felgi to problem, którym prędzej, czy później spotka każdego posiadacza samochodu. Pod wpływem codziennej eksploatacji tracą one bowiem swój kształt, kolor oraz dobrą kondycję. Na szczęście nie zawsze musi to jednak oznaczać konieczność wymiany felg na nowe, co wiąże się z dużym wydatkiem. Z pomocą przychodzą usługi takie jak renowacja i zabezpieczanie felg, którymi zajmuje się Super Shine Autodetalling w Białymstoku.

Renowacja i zabezpieczenie felg

 

Zanim przejdziemy do tego, jak wygląda regeneracja felg, zacznijmy od tego, jakie uszkodzenia można poddać takiej naprawie. Metoda ta sprawdzi się bowiem idealnie do naprawy uszkodzeń takich jak:

  • Zarysowania;
  • Odkształcenia,
  • Zmatowienie koloru,
  • Nieduże pęknięcia.

Jak więc widać regeneracja felg pomoże zakryć drobne uszkodzenie, które wpływają na nieestetyczny wygląd karoserii. Na czym natomiast polega renowacja felg? Usługa ta składa się zwykle z trzech etapów. Są to:

  1. Naprawienie rantów;
  2. Piaskowanie;
  3. Malowanie felg.

Ostatnich z etapów odbywa się przy użyciu podkładu akrylowego, farby bazowej i warstwy bezbarwnego lakieru. Dodatkowo poddajemy felgi dokładnemu czyszczeniu, które jest kluczowe zwłaszcza w trakcie renowacji felg objętych korozją. Po usunięciu rdzy zabezpieczamy felgę także środkiem antykorozyjnym.

Profesjonalna renowacja alufelg największe efekty przynosi w przypadku felg mocno zniszczonych. Poza zarysowaniami można bowiem usunąć uszkodzenia związane z deformacją felgi. Z pomocą specjalistycznych urządzeń możliwe staje się prostowanie felg oraz naprawa drobnych ubytków i pęknięć. Dzięki temu po zabiegu regeneracji będą one wyglądać jak nowe.

Renowacja felg – używane felgi wyglądające jak nowe

Zakup kompletu fabrycznie nowych felg to nie lada wydatek. W zależności od materiału, rozmiaru oraz modelu auta, do którego są przeznaczone – ich cena może sięgać od jednego do nawet kilku tysięcy złotych. Nawet najtańsze felgi stalowe to wydatek rzędu 600-800 złotych. W porównaniu z tym ile kosztuje profesjonalna regeneracja felg to naprawdę wiele. Stare, lecz sprawne felgi można bowiem zregenerować już od kilku dziesięciu złotych za sztukę. Oczywiście dokładny koszt renowacji felg zależy przede wszystkim od tworzywa oraz stopnia uszkodzenia felg, aczkolwiek w dalszym ciągu mówimy o znacznie mniejszej sumie niż przy ich wymianie na nowe.

Co więcej, nawet po doliczeniu do ceny usługi dodatkowych kosztów, jakie mogą wynikać z obecności rdzy na feldze – cena usługi będzie dalej niższa. Mimo iż zardzewiała felga wymagać będzie piaskowania oraz pokrycia dodatkowym preparatem, który zabezpieczy metal przed korozją. Za regenerację całego kompletu opon zapłaci się więc co najwyżej kilkaset złotych, co w porównaniu z ceną nowych felg jest znacznie tańsze.  Biorąc pod uwagę to, że regeneracja felg przedłuża ich życie – warto pomyśleć o tym przed zakupem nowego kompletu. Może się bowiem okazać, że odnowione felgi z powodzeniem posłużą przez kilka kolejnych lat. A zaoszczędzone na wymianie felg pieniądze można w przyszłości zainwestować w zakup lepszej jakości kompletu.

Malowanie felg Białystok – profesjonalne odnowienie lub zmiana koloru

Jednym z etapów renowacji i zabezpieczania felg jest również ich malowanie. Zabieg ten najczęściej przeprowadza się przy użyciu kolorów takich jak czerń oraz srebrny, który stanowi imitację metalu. Znacznie rzadziej spotyka się kolory niestandardowe – większość klientów decyduje się na pozostawienie srebrnego rantu felgi. Taki zabieg nie tylko świetnie podkreśla niski profil opony, ale i idealnie współgra z resztą nadwozia.

Do kogo jest skierowana ta usługa? Malowanie felg powinno zainteresować każdego, kto zmaga się z odbarwieniami, jakie powstają pod wpływem promieniowania słonecznego. Warto także pomyśleć o tym, gdy stara farba na feldze zaczyna się łuszczyć i odpadać. Zamiast wyrzucać wszystkie felgi, a wraz z nimi minimum tysiąc złotych na zakup nowych – można pomyśleć o ich regeneracji. Odmalowanie felg nie kosztuje ok. 100 zł za sztukę. W przypadku wszystkich felg zapłaci się więc znacznie mniej, niż kupując nowe.

Czy malowanie felg się opłaca? Oczywiście, że tak – i to nie tylko ze względu na mniejsze koszty. Dodatkowym atutem usługi jest również możliwość wyboru kolorów niestandardowych. Przede wszystkim jednak można zyskać pewność, że felga zostanie pomalowana we właściwy sposób. Jest to szczególnie istotne zwłaszcza w przypadku rdzewiejących felg, które wymagają zastosowania dodatkowej warstwy preparatu antykorozyjnego.

Polerowanie, odnawianie i zabezpieczenie felg aluminiowych

Renowacja felg aluminiowych to nie tylko naprawianie rantów, czy malowanie, ale i zabiegi polegające na polerowaniu i zabezpieczaniu ich powierzchni. Poddane odpowiednim metodom konserwacji będę znacznie dłużej cieszyć swoim odświeżonym wyglądem. Pominięcie tego kroku może spowodować wyraźne pogorszenie estetyki felg aluminiowych. Mimo iż proces ich niszczenia przebiega mimowolnie i nie sposób go powstrzymać – dzięki odpowiednim metodom i preparatom można go jednak skutecznie spowolnić.

Co więcej, zadbane felgi znacznie lepiej znoszą codzienną eksploatację. Z pomocą odpowiednich preparatów można je więc wzmocnić przed powstawaniem uszkodzeń mechanicznych oraz przed działaniem wilgoci. To jednak jeszcze nie wszystko. Zabieg polerowania powoduje bowiem, że powierzchnia staje się bardziej odporna na zabrudzenia. Cząsteczki brudu nie mogą się przebić w niżej położone warstwy metalu, dzięki czemu są one łatwiejsze w czyszczeniu.

Renowacja felg aluminiowych w naszym salonie autodetallingu jest więc usługą kompleksową. Z pomocą naszych fachowców i profesjonalnego sprzętu nie tylko skutecznie doczyścimy felgi, ale i wypolerujemy oraz skutecznie zabezpieczymy je przed działaniem szkodliwych czynników. Dodatkowo oferujemy również dokładne obejrzenie felg oraz dokonanie analizy ich stanu. Nasi eksperci ocenią więc w jakim stanie znajduje się felga, a następnie w celu ich zregenerowania zastosują odpowiednio dobrane środki i metody. Fachowcy od autodetailing za każdym razem oceniają, czy odnawianie felg w danym przypadku jest możliwe i uzasadnione ekonomicznie.

Zobacz pełną ofertę Skontaktuj się z nami