Przyciemnianie szyb Białystok

Samochody z przyciemnianymi szybami cieszą się dużym zainteresowaniem. Jest to rozwiązanie nie tylko praktyczne, ale i estetyczne. Warto jednak pamiętać o tym, by przyciemnianie było przeprowadzane przez specjalistę, który będzie wiedział, jak sprostać oczekiwaniom klienta, przy jednoczesnym dopasowaniu się do obowiązujących przepisów. Wbrew pozorom przyciemnianie szyb samochodowych nie jest procesem czasochłonnym, wymaga jednak wiedzy i sporo doświadczenia. Istotny jest również wybór odpowiedniej folii przyciemniającej. Dopiero wtedy można przystąpić do pracy, która zawsze musi rozpocząć się bardzo dokładnym oczyszczaniem i odtłuszczaniem powierzchni szyby. To bardzo ważna czynność, która będzie decydowała o trwałości folii.

Kolejnym etapem jest przygotowanie formatki (czyli kawałka folii dopasowanego do wymiarów szyby) i umieszczenie jej w miejscu docelowym. Przed aplikacją folii szyba musi zostać ponownie oczyszczona, spryskana wodą, bardzo ważne jest również nałożenie specjalnego podkładu zabezpieczającego klej. Po aplikacji folii należy usunąć zagniecenia i wszelkie powstałe pęcherzyki powietrza. Pomocne przy tym będą rakle – to dzięki nim można uzyskać przyciemnioną szybę bez żadnej skazy.

Dziś już coraz więcej pojazdów poruszających się po Polskich drogach posiada przyciemniane szyby. Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani wykonaniem takiej usługi także w swoim pojeździe, zapraszamy do nawiązania współpracy z SUPER SHINE autodetailing. Przyciemniając Państwa szyby, wykorzystujemy najwyższej jakości produkty firmy 3M. Nie demontujemy szyb, które przyciemniamy! Dzięki temu wykonywana przez nas praca jest nie tylko skuteczna. Jest przede wszystkim bezpieczna dla stanu technicznego pojazdu.

Folia do przyciemniania szyb – jaki poziom zaciemnienia jest dozwolony w Polsce?

Choć o przyciemnianych szybach marzy wielu kierowców, nie każdy z nich się na nie decyduje w obawie o to, że rozwiązanie to nie jest legalne. Tak naprawdę w Polsce można przyciemniać szyby, jednak należy się przy tym stosować do obowiązujących przepisów dotyczących przyciemnień. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że przyciemniona szyba nie może ograniczać pola widzenia kierowcy, czy powodować utrudnień w kierowaniu, hamowaniu, sygnalizacji i oświetleniu drogi. Nie dostosowanie się do przepisów zagrożone jest wysokimi karami pieniężnymi, w niektórych przypadkach może to skutkować także zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego. Decydując się na przyciemnienie szyb, należy pamiętać, że zgodnie z przepisami w przypadku szyb przednich oraz bocznych współczynnik przepuszczalności światła (jaki daje folia do przyciemniania szyb) nie może być mniejszy niż 70%. W przypadku szyb tylnych i bocznych takich ograniczeń nie ma pod warunkiem jednak, że pojazd jest wyposażony w boczne lusterka.

Profesjonalne zakłady zajmujące się przyciemnianiem szyb na specjalne życzenie klientów wystawiają zaświadczenia, które okazują się być przydatne przy kontroli sprawdzającej, czy ciemniejsze szyby są wykonane zgodnie z przepisami, czy też nie.

Przyciemnianie szyb - efekt przed i po

Oklejanie szyb samochodowych w Białymstoku – ile trwa wykonanie usługi?

Przyciemnianie szyb samochodowych jest czynnością, która by została wykonana w sposób prawidłowy, musi być przeprowadzona przez osobę, która ma doświadczenie i stosowną wiedzę, a także potrafi precyzyjnie i bardzo dokładnie pracować.

To jak długo będzie trwało przyciemnienie szyby przez profesjonalistę, zależne jest id kilku czynników, między innymi:

  • stanu szyb – oklejone mogą być wyłącznie czyste i odtłuszczone powierzchnię. Jeżeli znajdują się na nich trudne do usunięcia zabrudzenia, wówczas automatycznie wydłuża się czas aplikacji foli przyciemniającej;
  • rodzaju folii – warto wiedzieć, że każda ma swoje indywidualne warunki aplikacji, co może wpływać bezpośrednio na czas trwania przyciemniania;
  • powierzchni szyb – im większa tym oczywiście czas aplikacji folii będzie się odpowiednio wydłużał;
  • zakresu wykonywanej usługi (dotyczy to ilości szyb zleconych przez klienta do oklejenia).

W zależności od indywidualnego zamówienia i powyższych czynników, średni czas oklejania szyb w aucie folią przyciemniającą wynosi od 1 do 5 godzin.

Przyciemnianie szybk

Zalety przyciemniania szyb folią

W Polsce pojawia się coraz liczniejsze grono entuzjastów przyciemnianych szyb, co nie jest dziwne, biorąc pod uwagę fakt, że jest to rozwiązanie, które ma naprawdę wiele zalet. Wystarczy jedynie pamiętać o przestrzeganiu przepisów i przyciemnianiu szyb w sposób, który nie będzie stanowił zagrożenia dla bezpieczeństwa jazdy.

Jeżeli zostaną w czasie przyciemniania szyb zastosowane folie wysokiej jakości, wówczas osoby poruszające się autem są bardzo dobrze chronione przed negatywnym oddziaływaniem na organizm promieniowania UV.

Ciemniejsze szyby, jeżeli zostały wykonane w sposób legalny i zgodny z przepisami, stanowią dobrą i co najważniejsze skuteczną ochronę przed oślepieniem światłem słonecznym czy tym pochodzącym z reflektorów innych pojazdów. To bardzo ważne, gdyż ma to znaczący wpływ na bezpieczeństwo jazdy zarówno w ciągu dnia, jak i po zmroku. Niższa przepuszczalność światła wiąże się również ze zmniejszoną temperaturą wewnątrz auta w upalne dni.

Folia przyciemniająca stanowi dodatkowe wzmocnienie szyby. Jej zastosowanie w czasie jej wybicia znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia niebezpiecznej sytuacji, czyli wpadnięcia odłamków szkła do kabiny pojazdu.
Warto również zaznaczyć, że oklejanie szyby folią przyciemniającą jest procesem, który można odwrócić i to bez naruszania jej struktury!

Trwałość efektu przyciemnienia szyb folią

To, czy przyciemnianie szyby z zastosowaniem specjalnej foli będzie rozwiązaniem trwałym, czy też nie zależy od wielu czynników. Folie mają przeróżne składy i właściwości, które decydują o tym, jak długo będą się trzymać na oknie samochodu. Dla trwałości efektu nie bez znaczenia jest także sposób i profesjonalizm osoby, która wykonała aplikację. Jeżeli w czasie zakładania folii na szybę pojawią się błędy, może ona nie tylko zacząć się odklejać, ale również łuszczyć, pękać czy zmieniać kolor na żółty, co da bardzo nieestetyczny efekt.

Chcąc przedłużyć żywotność folii, należy zdecydować się na jej aplikację wyłącznie u profesjonalistów, którzy po wykonanej usłudze wydadzą klientowi specjalny certyfikat oraz gwarancję wykonania usługi.

Zobacz pełną ofertę Skontaktuj się z nami