Renowacja tapicerki skórzanej Białystok

Tapicerka skórzana w pojeździe, choć prezentuje się naprawdę wspaniale, ze względu na swój charakter może być problematyczna podczas codziennej eksploatacji, a z czasem zacząć ulegać widocznemu zniszczeniu. Powstałe podczas użytkowania rysy oraz plamy mogą znacząco obniżać wygląd, oraz komfort użytkowania pojazdu. W tym miejscu warto zdecydować się na profesjonalną usługę, jaką jest renowacja tapicerki skórzanej w Białymstoku. Dzięki tym działaniom możliwe jest ponowne odzyskanie wartościowego wyglądu wnętrza, które znów może prezentować się jak nowe. Zakres tych działań jest naprawdę szeroki – umożliwia pozbycie się widocznych uszkodzeń, zarysowań i zniszczeń, z jednoczesnym przywróceniem pierwotnej struktury oraz estetycznego wyglądu tapicerki skórzanej.

Skóra stosowana do obicia foteli oraz kanapy samochodowej jest niezwykle wymagająca. Dlatego też powinna być pielęgnowana z zastosowaniem tylko najlepszych produktów i kosmetyków. Wykonywanie renowacji tapicerki skórzanej z użyciem uniwersalnych preparatów niedostosowanych do jej potrzeb może negatywnie wpłynąć na jej stan. Stąd też wykonywanie tego typu działań warto powierzyć prawdziwym fachowcom. Przygotowaliśmy kompleksową ofertę renowacji tapicerki skórzanej, z zastosowaniem najnowocześniejszych technik naprawczych. Autodetailing to dla nas prawdziwa pasja, dzięki której możemy z dumą obserwować efekty swoich prac oraz pełne zadowolenie naszych Klientów. Jeśli oczekujesz najlepszych rezultatów, koniecznie sprawdź naszą ofertę.

Zobacz pełną ofertę Skontaktuj się z nami

Renowacja skóry w aucie – pełen proces czyszczenia oraz zabezpieczenia

Renowacja skóry w aucie to proces obejmujący wiele specjalistycznych działań i etapów. Są to:

  • Dokładne oczyszczenie oraz odtłuszczenie skóry. Jest to ważny element, który sprawi, iż nowo zaaplikowana farba będzie skutecznie trzymać się powierzchni. Proces ten wymaga dokładności oraz poświęcenia odpowiedniej dozy czasu, jak również zastosowania preparatów odtłuszczających na bazie benzyny ekstrakcyjnej lub izapropanolu.
  • Ręczne szlifowanie skóry z zastosowaniem papieru o wysokiej gradacji, który pozwoli zmatowić i wygładzić powierzchnie. Po tym konieczne jest ponowne odtłuszczenie materiału oraz usunięcie nagromadzonego podczas szlifowania pyłu.
  • Wypełnienie widocznych ubytków szpachlówką do skóry, która niweluje wszelkie ubytki i pęknięcia widoczne na powierzchni. Po wyschnięciu nałożonej warstwy konieczne jest jej przeszlifowanie na mokro, z zastosowaniem preparatów rozpuszczalnikowych oraz oczyszczenie i odtłuszczenie tapicerki.
  • Farbowanie skóry to właściwy proces renowacyjny, który obejmuje dokładne wymieszanie farby, nałożenie jej niewielkiej ilości oraz delikatne i dokładne wklepanie w skórę. Do pokrycia tapicerki zazwyczaj konieczne jest nałożenie kilku cienkich warstw, aż do pełnego pokrycia. Po zaaplikowaniu ostatniej warstwy farby należy poczekać kilka godzin, aż do momentu jej pełnego wyschnięcia.
  • Ostatnim krokiem jest nałożenie utrwalacza. Dzięki niemu na tapicerce tworzy się odpowiednia powłoka ochronna, która skutecznie wydłuża jej żywotność.

Zabieg renowacji tapicerki skórzanej jest wieloetapowy i złożony, jednak tylko w ten sposób możliwe jest uzyskanie satysfakcjonujących rezultatów. Posiadanie niezbędnej wiedzy i doświadczenia oraz zastosowanie profesjonalnych środków i technik jest konieczne, aby uzyskane efekty były zgodne z oczekiwanymi.

Renowacja elementów z tworzyw sztucznych w samochodzie

Elementy takie jak deska rozdzielcza, uchwyty, tunel środkowy czy inne części kokpitu wykonane są z tworzyw sztucznych, co może znacząco wpływać na ich trwałość. Plastiki samochodowe mogą ulegać licznym uszkodzeniom, między innymi na na skutek działania promieniowania słonecznego, nagromadzenia wilgoci w pojeździe czy urazów mechanicznych. Na całe szczęście możliwe jest ich sprawne zredukowanie poprzez wykorzystanie wysokiej jakości produktów autodetailingowych pozwalających na odnowienie plastików wewnętrznych.

Usługa renowacji obejmuje trzy kluczowe aspekty:

  • Oczyszczenie elementów – dokładne wyczyszczenie z nagromadzonego kurzu, pyłu, brudu i innych zanieczyszczeń obecnych na powierzchni z pomocą odpowiednich detergentów.
  • Renowację elementów  – odnowienie za pomocą lakierów strukturalnych, szlifowanie, polerowanie za pomocą polerki i pasty polerskiej.
  • Konserwację – dokładne zabezpieczenie plastików wewnątrz pojazdu za pomocą preparatów o działaniu ochronnym, tworzącym nieprzepuszczalną barierę.

Produkty stosowane do renowacji posiadają odpowiednie substancje czynne tworzące na powierzchni tworzyw ochronną powłokę zapobiegającą ponownemu gromadzeniu się zanieczyszczeń, oraz chroniące przed blaknięciem kolorów, na przykład na wskutek nadmiernego działania promieniowania słonecznego. Dlatego też uzyskane dzięki renowacji efekty są naprawdę trwałe i satysfakcjonujące.

Naprawa uszkodzeń w tapicerce skórzanej

Pęknięcia oraz rysy często pojawiają się na powierzchni tapicerki skórzanej, ze szczególnym uwzględnieniem boków, okolic drzwi czy siedzeń. Dodatkowo częstym problemem są dziury po przypaleniu papierosem, a także drobne lub głębsze rozcięcia.

  • Uszkodzenia o mniejszym zasięgu najczęściej naprawiane są za pomocą emulsji wypełniającej, czyli tak zwanej szpachli do skór. To zapewnia odpowiednią przyczepność oraz właściwe utwardzanie naruszonej powierzchni. Po aplikacji produktu konieczne jest wykonanie obróbki papierem ściernym o odpowiednio dobranej gradacji.
  • Uszkodzenia głębokie, przecinające, o średnicy nie większej niż 2 cm naprawiane są za pomocą odpowiednich wypełniaczy, które pozwalają złączyć oraz zamaskować uszkodzone elementy. Dodatkowo podczas tego procesu usuwane są wszelkie luźne fragmenty z obszaru, a następnie dokładne przeszlifowanie. W przypadku dużych uszkodzeń o szerokiej średnicy możliwe jest uzupełnienie ubytku za pomocą masy szablonowej. Pozwala to na pozbycie się nieciągłości materiału.

Walory wizualne wnętrza pojazdu mają tak samo duże znaczenie dla użytkowników, jak jego wygląd zewnętrzny. Dlatego też mając jakiekolwiek zastrzeżenia związane z wyglądem tapicerki oraz jej stanem warto wykorzystać możliwości, jakie zapewnia profesjonalnie wykonana usługa.

Zobacz pełną ofertę Skontaktuj się z nami