Zmiana koloru auta Białystok

Oklejenie samochodu folią to świetna alternatywa dla lakierów fabrycznych. Jako certyfikowany salon auto detailingu w Białymstoku oferujemy pełną gamę usług związanych ze zmianą koloru samochodu. Zmiana koloru auta za pomocą folii to metoda całkowicie bezinwazyjna – folię w każdym dowolnym momencie można odkleić. To stwarza nieskończone możliwości, co do zmiany koloru samochodu. Ponadto poza zmianą koloru można również uzyskać dodatkową ochronę karoserii. Folia do obklejania samochodów może być umieszczana niezależnie od rodzaju powierzchni czy jej kształtu. W połączeniu z szerokim wyborem kolorów oraz struktur folii – właściciel pojazdu może otrzymać naprawdę zdumiewający efekt wizualny. Przede wszystkim jednak folia do zmiany koloru auta to dodatkowe zabezpieczenie fabrycznie wykonanej powłoki auta. I to nie tylko przed uszkodzeniami mechanicznymi takimi jak zarysowaniami, ale również i brudem, promieniowaniem UV, owadami oraz ptasimi odchodami.

Na czym polega obklejanie auta folią do zmiany koloru? Pierwszym krokiem jest wyczyszczenie powłoki pojazdu, a następnie zmierzeniu jego elementów i zaplanowaniu całego projektu. W trakcie czyszczenia stosujemy również odtłuszczacz, dzięki czemu możemy doczyścić karoserię, co zwiększa przyczepność folii. Następnie docinamy poszczególne fragmenty folii, starannie dopasowując je krok po kroku. Idealnie dopasowane fragmenty folii zostają zgrzane przy pomocy specjalnych suszarek, po czym dociśnięte do powierzchni karoserii. Na końcu dodatkowo impregnujemy folię specjalnym preparatem, dzięki czemu powłoka staje się jeszcze trwalsza, a kolor bardziej efektowny.

Zmiana koloru samochodu – stała lub tymczasowa

Tak jak wspominaliśmy, folie do zmiany koloru samochodu są całkowicie bezinwazyjne. Stosowane do ich mocowania kleje nie są bowiem permanentne, mimo iż stanowią one bardzo trwałe spoiwo. W każdym momencie można je jednak usunąć – i to w taki sposób, by nie uszkodzić fabrycznej powłoki auta. W tym celu wystarczy jedynie podgrzać folię specjalnie przeznaczonym do tego urządzaniem, a następnie usunąć ją. Oczywiście należy również uwzględnić to, czy przed nałożeniem folii pojazd był poddawany lakierowaniu lub naprawom blacharsko–lakierniczym. Ma to ogromny wpływ na efekt końcowy, dlatego też należy o tym poinformować obsługę salonu auto detailingu.

Takie rozwiązanie poleca się zwłaszcza osobom, które lubią zmieniać kolor auta. Dzięki temu będzie można uzyskać dowolny kolor lub efekt wizualny – i to nawet kilka razy do roku! W dodatku bez konieczności zostawiania auta w warsztacie na kilka dni, aż do momentu, gdy wyschnie nowy lakier. Praktycznie tuż po nałożeniu folii auto jest gotowe do ponownego użytku. Zmiana koloru samochodu nigdy nie była tak prosta i bezproblemowa jak dziś.

Oczywiście folię do oklejania aut można również potraktować jako powłokę o charakterze stałym. Zwłaszcza ze względu na to, że sprzyja temu ich trwałe wykonanie oraz montaż. Stosowane przez nas folie do zmiany koloru samochodu to wysokiej jakości produkty, które są odporne na zarysowania, nie odkształcają się oraz nie tracą swoich kolorów. W połączeniu z trwałym montażem i kilkuletnią gwarancją, którą oferujemy naszym klientom – powłoka ta z powodzeniem może być stosowana przez wiele lat.

Folie zmieniające kolor auta – matowe, wysoki połysk, carbon, złoto i inne efekty

Szukasz usługi jaką jest zmiana koloru auta? Białystok to miejsce gdzie specjaliści z Super Shine zadbają to profesjonalne oklejenie auta folią topowych producentów. Ogromną zaletą folii do zmiany koloru auta jest ich różnorodność. Zarówno pod względem dostępnych kolorów, jak i efektów wizualnych. Ponadto pozwalają one również na zastosowanie niestandardowych kolorów i wzorów. Wszystko za sprawą techniki cyfrowego zadruku, którą można wykorzystać również do stworzenia reklamy na samochodzie. Metoda ta pozwala bowiem na zadruk powierzchni folii nadrukiem o charakterze reklamowym.

Stosowane w naszym salonie auto detallingu folie do zmiany koloru auta to produkty wysokiej jakości, które pochodzą od producentów takich jak Hexis oraz 3M. W ich ofercie znalazły się setki kolorów, które są dostępne w wielu wariantach. Wśród nich znalazły się m.in.:

 • Folie matowe;
 • Folie satynowe;
 • Folie błyszczące;
 • Folie metaliczne;
 • Folie perłowe;
 • Folie strukturalne.

Ponadto wśród nich można znaleźć także folie z efektami specjalnymi takimi jak kameleon. Efekt ten pozwala na uzyskanie kilku różnych odcieni, które zmieniają się w zależności od kąta patrzenia czy światła. Z kolei wśród produktów 3M znalazły się folie carbon, Matrix Black oraz Shadow Black. Niepowtarzalne efekty wizualne można uzyskać również za pomocą folii 3M Gloss Flip Psychedelic, która w słońcu zaczyna mienić się wszystkimi możliwymi barwami tęczy. Natomiast dla wielbicieli stonowanych odcieni polecamy folie Satin Flip, której satynowy odcień przełamano drobinkami kolorów, które mienią się w świetle dziennym.

Jednoczesna zmiana koloru auta i ochrona pierwotnego lakieru pod folią

Folie do zmiany koloru samochodu to produkt o wielu zaletach. Stworzona z ich pomocą powłoka jest niezwykle trwała, a uzyskany z jej pomocą efekt wizualny jest niepowtarzalny. Nie tylko ze względu na bogactwo kolorów, ale i ich nasycenie oraz trwałość. Przede wszystkim jednak poza zmianą koloru folie do obklejania aut są również bardzo skuteczną powłoką chroniącą karoserię przed uszkodzeniami. Do zalet tego rozwiązania należy również:

 • Możliwość zmiany na dowolny kolor zarówno pojedynczych elementów, jak i całego auta;
 • Minimalna ilość łączeń materiału;
 • Dodatkowa ochrona lakieru przed szkodliwym promieniowaniem UV, które powoduje powstawanie odbarwień;
 • Krótki czas realizacji usługi;
 • Możliwość indywidualnego zadruku.

Warto również zwrócić uwagę, że zmiana koloru auta za pomocą folii ma charakter odwracalny. Folię w każdym momencie można usunąć z fabrycznej powłoki lakierniczej – i to bez pozostawiania na niej śladów w postaci starego kleju. Sama folia pozwala również zabezpieczyć karoserię przed wieloma zagrożeniami. Stanowi ona bowiem bardzo skuteczną barierę przed warunkami atmosferycznymi oraz przenikaniem w powłokę ptasich odchodów. Ponadto zabezpieczy ona karoserię także przed działaniem silnych środków chemicznych, które są stosowane na myjniach. Dlatego też, nie warto zwlekać i sięgnąć po folię, zamiast decydować się na tradycyjne lakierowanie.

Zobacz pełną ofertę Skontaktuj się z nami